5 argumentów za wyjściem do kina

Opublikowane przez : lip 13, 2010 w Kino

Oto pięć argumentów, które powinny przekonać każdego, że warto chodzić na filmy i do kina. Każdy można rozpatrywać z osobna lub wszystkie hurtem.

Są tacy, których przekonywać nie trzeba. Są tacy, których przekonać się nie da. Pozostali powinni poznać argumenty za tym, żeby wybrać się do kina.

kino świetliste

1. Bo grają nowości

Jednym z podstawowych powodów, dla których można iść do kina jest to, że najczęściej pokazywane są tak filmy najnowsze. Obrazy, który nie ma jeszcze na DVD czy innym nośniku, nie pokazuje telewizja, a wersja z internetu jest podłej jakości.

Kto więc chce być na bieżąco i oglądać nowowychodzące na rynek filmy, ten powinien zdecydowanie wybrać się do kina. I to nie raz na jakiś czas, ale regularnie. Rozsmakować się w tym i nie zwracać uwagi na rosnące koszty biletów. Bo przecież za to, że ogląda się nowe filmy, trzeba płacić.

2. Bo grają filmy niszowe

To jednak nie wszystko. Jest przecież jeszcze druga kategoria filmów. To obrazy, których nie zobaczymy w telewizji, a na ich wydanie na płycie trzeba będzie czekać bardzo długo. W internecie są wprawdzie dostępne, ale ciężko je znaleźć. Jedynym miejscem, gdzie można na nie popatrzeć jest kino.

Co to za filmy? To przede wszystkim obrazy niszowe. Nagrane przez alternatywnych reżyserów lub w sposób, który nie do końca odpowiada gustom masowej wyobraźni. Poruszające intrygujące tematy, które jednak nie nadają się na rozrywkę lekką, łatwą i przyjemną. Słowem, kino dla zaawansowanych.

3. Bo można spotkać się ludźmi

Niezależnie od tego, jakie kto ma potrzeby związane z rodzajem filmów, kina mają jeszcze jedną, bardzo ważną funkcję. Ostatnio w coraz większym zresztą stopniu nabiera ona znaczenia decydującego i najważniejszego. Zarówno z punktu widzenia odwiedzających kina jak i prowadzących te instytucje.

spotkanie przyjaciół

Chodzi o możliwość spotkania z innymi. Okazję do wspólnego spędzenia czasu w jakimś miejscu. Napicia się czegoś dobrego i zjedzenia czegoś innego. Słowem, do aktywności towarzyskiej, o którą trudno w domu czy w pracy.

4. Bo jakość jest dobra

Są jeszcze inni widzowie. Ci wybierają kino ponieważ wiedzą, że jakość wyświetlanych tam obrazów jest znacznie wyższa niż w domu. I nie chodzi tu o jakość rozumianą jako klasa filmu, ale po prostu jakość jako precyzja wyświetlania filmu na ekranie.

Nowoczesne kina wyposażone są w sprzęt, który pozwala dostrzec wszystkie szczegóły i subtelności. Mają nagłośnienie, dzięki któremu widzowie słyszą każdy szept. I doceniają to, że dostają technologię lepszą niż w domu wybierając właśnie kina.

5. Bo tak wypada

Niektórzy oczywiście robią tak z zupełnie innego powodu. Chodzą do kina, ponieważ tak wypada. Jest dobrze widzianym odwiedzić od czasu do czasu jakiś przybytek kultury. Wprawdzie teatr jest za trudny, o filharmonii nie wspominając, ale zostaje przecież kino.

Jako takie jest chętnie odwiedzane przez tych, którym mniej zależy na tym, żeby filmy były dobre, a więcej na tym, żeby po prostu bywać. Można i tak. W końcu nikt nikomu niczego zabraniać nie będzie ani nikogo do niczego zmuszać.

strumień swiatła w kinie