Film: erotyk, komedia i nowość

Opublikowane przez : sie 11, 2010 w Film

Jakie filmy do ściągnięcia wybieramy najczęściej? Są trzy podstawowe rodzaje. To filmy erotyczne, komedie romantyczne i nowości. Oprócz nich liczy się jeszcze zupełnie inne kino.

Trudno oceniać, które gatunki rzeczywiście cieszą się popularnością wśród użytkowników internetu. Takich danych nikt nie ma. Nikt nie prowadzi tego rodzaju statystyk, a nawet gdyby to robił, pewnie by ich nie upublicznił. Możemy się więc domyślać, jakie filmy do ściągnięcia wybierają internauci.

Dlaczego komedia?

komedia

Na czele najpopularniejszych filmów, jakie oglądają internauci są najczęściej komedie. Filmy lekkie, łatwe, dobre na sobotni wieczór. To właśnie ich mały ciężar gatunkowy sprawia, że tak często pojawiają się jako filmy do ściągnięcia. Można je obejrzeć i skasować bez żalu, że usuwa się coś wartościowego.

Wśród komedii przeważają te najniższych lotów. Jak choćby polskie komedie romantyczne czy zagraniczne filmy z cyklu upili się i mieli problem. Tego rodzaju produkcji jest też bardzo wiele poza internetem, stąd pojawiają się najczęściej jako filmy do ściągnięcia.

Nowości naturalnie

Drugą szczególnie popularną grupą filmów są nowości. Obrazy, które właśnie wchodzą do kin i to niekoniecznie w Polsce, ale w krajach, w których zostały wyprodukowane. Przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. Skuteczność użytkowników internetu jest tu szczególnie duża.

Często filmy do ściągnięcia, z napisami, pojawiają się w sieci na długo przed tym, jak dany obraz wejdzie do polskich kin. W takiej sytuacji ci, którzy mają ochotę go obejrzeć wybierają wersję dostępną w sieci. Nie bardzo dbając przy tym o jej legalność.

Erotyczne z braku laku

Na liście najpopularniejszych są także filmy erotyczne i pornograficzne. Nic dziwnego. Ich popularność jest wśród użytkowników internetu większa, niż wynikałoby to z oficjalnych deklaracji. A ponieważ legalny obrót jest napiętnowany społecznie, zostaje internet.

erotycznie

Co nie znaczy, że tego rodzaju filmy do ściągnięcia są eksponowane. Raczej ukrywane w miejscach, do których zaglądają ci, którzy mają zajrzeć. Dokładne statystyki nie są znane, ponieważ nikt ich tak naprawdę nie prowadzi.

Do tego trochę niszowych

Lista najpopularniejszych gatunków może być nieco myląca. Internet jest doskonałym źródłem dla tych, który poszukują obrazów niszowych. Takich, które przemknęły przez kina lub w ogóle się tam nie pojawiły. Takie filmy do ściągnięcia nie należą do żadnego kategorii, nie tworzą też osobnej listy. Stąd często giną w porównaniu z innymi.

Trzeba jednak pamiętać, że to właśnie one są wśród tych, które wielu użytkowników sieci wybiera najchętniej. Nie tylko ze względu na ich niszowy charakter, ale także z powodu tego, że po prostu w ten sposób jest łatwiej.

Czasem klasyka

Są jeszcze filmy klasyczne. Obrazy, które powstały kilkadziesiąt lat temu. Dzisiaj nikt ich nie gra w kinie, nie puszcza w telewizji (ponieważ podobno wszyscy je widzieli), a jednak są tacy, którzy chcieliby rzucić na nie okiem. Dlatego właśnie filmy do ściągnięcia należą często do kategorii światowych klasyków. Takich, jak choćby Cena strachu czy spaghetti westerny.

odznaka szeryfa