Filmy do ściągnięcia czy online?

Opublikowane przez : cze 15, 2012 w Film

Można powiedzieć, że wybór miedzy kinem online, dostępnym przez określony czas a filmami do ściągnięcia sprowadza się do ceny, którą trzeba zapłacić. To jednak, że można tak powiedzieć, nie znaczy że tak jest.

Żeby odpowiedzieć sobie na pytanie, która formę oglądania filmów wybrać, trzeba dobrze przyjrzeć się dostępnym opcjom. I je przeanalizować.

Filmy do ściągnięcia: bezpiecznie na dysku

bezpieczny dysk

Największą zaletą, jaką charakteryzują się filmy do ściągnięcia jest możliwość ich fizycznego zapisania na dysku. I to tym zewnętrznym. W takim wypadku obrazy są dostępne nie tylko do oglądania na komputerze, ale także na ekranie telewizora – w kinie domowym.

Na dysk ściągać można dzisiaj nie tylko filmy pirackie, ale także te oferowane najzupełniej legalnie. Trzeba tylko zapłacić, tak jakby płaciło się w sklepie. Wówczas można je przechowywać bezpiecznie w domu i oglądać wtedy, kiedy ma się na to ochotę.

Filmy online: do obejrzenia

Zupełnie inaczej ma się sprawa z filmami, które można oglądać bezpośrednio przez internet. W ich przypadku wykupujemy jedynie czasowy dostęp do obrazu, który wygasa po upływie umówionego okresu. Taki sposób oglądania ma swoje zalety. Jakie konkretnie?

Daje większą elastyczność. Film można obejrzeć w każdym miejscu, na takim sprzęcie, który ma dostęp do sieci. Co więcej, taki obraz dostępny jest od ręki. Nie trzeba niczego ściągać, zapisywać czy nagrywać. Po prostu się włącza i można patrzeć.

Filmy do ściągnięcia: bywa drożej albo taniej

the pirate bayTrzeba też pamiętać, że cenowo filmy do ściągnięcia niewiele różnią się od tych wydawanych na DVD. Są więc dość drogie. Na tyle drogie, że niewiele jest osób, które chciałyby często korzystać z tego rodzaju możliwości. Co innego w opcji numer dwa. Co to za opcja?

Opcja numer dwa to filmy pobierane w sposób nielegalny. Dostępne są na różnych serwerach, udostępniane przez tych, którzy widzą w tym rozmaite korzyści. Takie filmy nie kosztują wiele. W praktyce – są dostępne za darmo. W związku z czym cieszą się ciągle ogromną popularnością wśród użytkowników internetu.

Filmy online: ceny umiarkowane

Inaczej jest w przypadku takim, jak filmy online. Te także są płatne. Tyle, że opłaty nigdy nie są bardzo wygórowane. Dostęp do filmy wykupić można za kilka złotych, abonament miesięczny – za kilkadziesiąt. Dlatego zdobywają coraz większą popularność.

Inna sprawa, że wielu użytkowników internetu przyjmuje konieczność wnoszenia opłat za coś kompletnie nienaturalnego. Skoro przez tyle lat filmy dostępne były za darmo, to dlaczego coś w tej kwestii zmieniać? Przecież dalej można nie płacić.

Wniosek

Która z tych form oglądania filmów jest korzystniejsza? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji oglądającego. Jedni będą woleli ściągnąć film na dysk, inni zdecydują się na formę czasowego dostępu.

Co jednak ważne, liczy się to, że mają wybór. Mogą zdecydować o tym, która forma jest ich zdaniem lepsza. A potem po prostu ściągnąć albo obejrzeć film online. Lepiej mieć taką możliwość niż męczyć się z rozwiązaniami niekorzystnymi dla nikogo.

kino domowe