Filmy za darmo – ściągać czy oglądać?

Opublikowane przez : wrz 30, 2010 w Film

Pytanie jest bardzo ważne: czy filmy za darmo ściągać na dysk czy korzystać z usług serwisów, które udostępniają je w sieci?

Kiedyś sprawa była prosta. Wszyscy ściągali i ściąganie nie było problemem. Dziś sytuacja się zmieniła. Coraz częściej wygodniej jest korzystać z serwisów udostępniających filmy online. Pytanie, czy rzeczywiście taka forma jest lepsza od ściągania?

ściąganie

Ściągać: będą na dysku, to się liczy

Najważniejszą kwestią związaną ze ściąganiem filmów jest ich obecność na własnym dysku. W razie potrzeby obejrzenia nie trzeba się z niczym łączyć ani nikogo o nic prosić. Po prostu odpala się film i można oglądać. W ten sposób filmy za darmo są zawsze dostępne.

Co więcej, w ten sposób możemy niejako potwierdzić nasz stan posiadania. To od nas zależy, czy dany obraz wykasujemy czy zostawimy na dysku. A, że najprawdopodobniej pozyskane w ten sposób filmy za darmo pochodzą z nielegalnego źródła? Kogo to obchodzi?

Oglądać: przecież o to chodzi

Niektórych może obchodzić. Dlatego wybierają serwisy, w których filmy za darmo dostępne są także legalnie. Często bez żadnych warunków wstępnych, czasem także w zamian za wyświetlenie reklam przed seansem i w trakcie jego trwania.

Jaka jest zaleta takiej formy oglądania? Przede wszystkim skupiamy się na tym, co najważniejsze: na oglądaniu filmów. Przecież nie chodzi nam o to, żeby tworzyć kolekcję, ale żeby trochę się rozerwać, zobaczyć coś wartego uwagi czy po prostu spędzić miło czas. Chomikowanie to nie jest nic fajnego.

chomikowanie

Ściągać: można też gdzie indziej

Przynajmniej dla niektórych. Dla innych filmy za darmo ściągnięte na dysk mają podstawową zaletę: można je zabrać i obejrzeć w innym miejscu. Na przykład – na kinie domowym, które nie jest podłączone do internetu. Albo na komputerze u znajomego.

Taka swoboda wiąże się właśnie z pełnym dysponowaniem własnością. Możemy oglądać tam, gdzie nam się podoba niezależnie od tego, czy mamy dostęp do sieci czy nie. No i nikt nie narzuca nam ograniczeń czasowych, tak jak w przypadku filmów online.

Oglądać: włączasz i oglądasz

Które rzeczywiście mogą być dostępne jedynie przez określony czas. Tyle, że ich obejrzenie nie wymaga żadnego wysiłku (poza kwestią wyboru, jakie filmy za darmo chcemy obejrzeć). Wystarczy po prostu otworzyć serwis, wybrać obraz i można oglądać.

To bardzo duża zaleta zwłaszcza dla tych, którzy niespecjalnie mają czas i ochotę przeczesywać internet w poszukiwaniu filmu do obejrzenia. A z tym właśnie wiąże się ściąganie tych obrazów, które dostępne są bezpłatnie.

Podsumowanie

Co z tego wynika? Jeśli ktoś chce oglądać filmy za darmo i robić to legalnie, właściwie nie ma wyjścia. Musi korzystać z usług serwisów udostępniających je online. To wygodne, ale nieco ułomne. Dlaczego? Ponieważ wówczas nie można odtwarzać filmów gdzie indziej.

Z drugiej strony filmy do ściągania dostępne są coraz trudniej. Ciężko jest coś znaleźć, a i ryzyko rośnie. W związku z tym lepiej jest chyba wybierać filmy online i przemóc swoją niechęć do reklam. Będzie wygodniej, szybciej i zgodnie z prawem.

czapka policyjna