Muzyka z internetu: dla każdego

Opublikowane przez : lut 4, 2010 w Muzyka

Na pytanie, kogo może interesować muzyka z internetu należy odpowiedzieć: każdego. Oto przegląd tych, którzy mogą wykorzystywać ten kanał dystrybucji utworów i płyt.

Można powiedzieć, że muzyka z internetu to rzecz dla tych, którzy wiedzą, że coś takiego istnieje. A więc dla większości. Niezależnie od upodobań, wieku czy stanu cywilnego, każdy może na własną rękę eksplorować tę przestrzeń.

wielbiciel muzyki

Dla młodzieży gimnazjalnej

Wydaje się rzeczą naturalną, że muzyka z internetu przeznaczona jest dla najmłodszych odbiorców. Zaliczyć można do nich przysłowiowych gimnazjalistów. To oni w swojej masie ściągają piosenki z internetu i to oni coraz częściej są gotowi za nie płacić.

To dlatego w wielu serwisach oferujących produkt taki, jak muzyka z internetu, pojawiają się zestawienia dziwaczne. Albo takie, które obejmują po prostu kiepskiej jakości muzykę popularną. Klienci są jednak tacy, jacy są i oferta przygotowywana jest właśnie dla nich.

Dla zatwardziałych fanów

Muzyka z internetu to rozwiązanie, które może się sprawdzić także w przypadku zatwardziałych fanów jakiegoś gatunku albo zespołu. Mogą dzięki niej docierać do mniej znanych utworów czy wykonań, szukać coverów czy pierwotnych piosenek. Słowem, wykorzystywać całą masę możliwości.

Także tych wiążących się z dostępnością do płyt czy singli, których nie ma na krajowych rynkach. W ten sposób fani mogą uzupełniać swoją dyskografię o rzeczy, które normalnie byłyby dla nich niedostępne. Muzyka z sieci poszerza ich możliwości.

Dla melomanów

skrzypce

Są także tacy, którzy muzykę traktują jako sztukę. Nie interesuje ich jej wartość rozrywkowa, ale przede wszystkim artystyczna. Dlatego wybierają odpowiednie serwisy, w których mogą posłuchać danego utworu, ale także dowiedzieć się o nim znacznie więcej.

W ich przypadku liczy się także łatwy dostęp do różnych wykonań. Ten sam utwór może mieć przecież bardzo różne oblicza. Zagrany pod batutą jednego dyrygenta, będzie brzmiał zupełnie inaczej gdy weźmie go na warsztat inny. Także to sprawia, że muzyka z internetu jest świetna dla melomanów.

Dla poszukiwaczy nowości

Również poszukiwacze nowości mogą cieszyć się większymi możliwościami, jakie daje im muzyka z sieci. Szybki dostęp do świeżych wydawnictw sprawia, że mogą śledzić to, co dzieje się w ich ulubionym gatunku. Nie tylko pod tym względem internet przychodzi im z pomocą.

Ważne jest także to, że coraz częściej mogą odsłuchać fragment danego utworu (lub cały kawałek) i przekonać się, czy im odpowiada. W ten sposób mogą podjąć decyzję czy rzeczywiście opłaca im się wydawać pieniądze na tę konkretną, nową płytę, czy raczej powinni wybrać coś innego.

Frank SinatraDla miłośników klasyki

To przede wszystkim osoby rozumiane jako miłośnicy klasyki różnych gatunków muzycznych. Jazz, blues, rock i inne formy mają już na tyle długą historię, że wiele jest różnych wykonań tych samych piosenek. Muzyka z internetu daje możliwość dotarcia do tych z nich, które powstały wiele lat temu, a teraz są udostępniane. Często za darmo albo za niewielką opłatą. Dla miłośników klasyki to nie lada gratka.