Na jakie filmy chodzimy do kina?

Opublikowane przez : lip 9, 2010 w Kino

Są filmy, które przyciągają. I takie, w trakcie których kino świeci pustkami. Jakie filmy sprawiają, że chce nam się wyjść z domu i wybrać do kina?

Nie chodzi o konkretne tytuły, te każdy może zobaczyć w innych miejscach. Chodzi o kategorie filmów, które przyciągają i wypełniają kino. Co to za filmy?

Najważniejsze są nowości

klaps pionowyJeżeli chodzi o filmy, na które chodzimy do kina, to na pierwszym miejscu z pewnością znajdują się nowości. Dzieje się tak nieprzypadkowo, a powodów jest wiele. Najważniejszym jest to, że wiele z filmów wchodzących na ekrany można zobaczyć tylko odwiedzając kino.

Jeśli więc ktoś chce obejrzeć coś, co właśnie wyszło z wytwórni, raczej nie znajdzie sobie tego w internecie. A nawet jeśli, będzie to film podłej jakości. Trzeba też pamiętać o tym, że filmy w kinie to także nieco inny rodzaj rozrywki niż te oglądane na ekranie komputera.

Przeboje bardzo popularne

Jak wiadomo, są filmy, na które chodzi niewiele osób i przeboje, które oglądane są przez miliony. To właśnie te ostatnie są tym rodzajem kina, które wyciąga ludzi z domu. Zwłaszcza w czasach, gdy wykorzystywane są efekty trójwymiarowe.

Po prostu, dla wielu ludzi jest zachowaniem w dobrym tonie wybrać się z rodziną na jakiś głośny film do kina. W ten sposób czują, że uczestniczą w rozrywce na nieco wyższym poziomie niż telewizja, a jednocześnie nie ryzykują, że wydadzą pieniądze na film, który im się nie spodoba.

Kino niszowe

Zupełnie inaczej jest wtedy, gdy chodzi o filmy mało popularne. Niektóre są tak niszowe, że trudno je znaleźć nawet w przepastnych przestrzeniach internetu. W związku z tym jedynym pewnym sposobem na obejrzenie takiego filmu, jest wizyta w kinie.

W ten sposób wiele produkcji niedocenianych przez dystrybutorów zdobywa szerszą, kinową publiczność zajmując wysokie miejsca w box office\’ach. Są popularne, ponieważ są mało popularne. Oto paradoks, który tworzy kino!

Filmy w ramach przeglądów

Chętnie także wybieramy się do kina na filmy prezentowane w ramach rozmaitych przeglądów czy serii. W ten sposób możemy zobaczyć więcej obrazów danego reżysera czy wyprodukowanych w określonym kraju i lepiej poznać ich charakterystykę.

bilet

Co ważne, takie przeglądy pozwalają często sporo zaoszczędzić. Bilety, które wówczas oferuje kino są po prostu tańsze. Kupujemy karnet na cały przegląd i możemy oglądać kilkanaście filmów. Podczas gdy normalnie za tę cenę zobaczylibyśmy ich ledwie kilka.

Kino przytulane

Są wreszcie takie filmy, które są średniej jakości, niewiele jest w nich efektów specjalnych a i fabuła przesadnie nie zachwyca. Za to można się w ich trakcie trochę poprzytulać. I przy okazji poznać osobę, którą się do kina zaprosiło. Takie filmy to jednak tylko pretekst.

W ich trakcie liczy się bardziej to, że jest się w kinie. Po prostu – w ciemnej, zamkniętej przestrzeni, z osobą, na które nam zależy tuż obok. Można chłonąć atmosferę i zajmować się masą innych rzeczy. A o czym był film? To już nie ma większego znaczenia. Mniejszego też nie.